Burgas

Burgas je jednou z nejoblíbenějších destinací Bulharska. Toto město s více než čtvrt milionovou populací nabízí velmi výrazné kontrasty. Na jednu stranu se jedná o průmyslové středisko Bulharska s ropnými rafineriemi a poškozenou krajinou, na druhé straně nabízí atraktivní historické centrum, pěkné pláže a skvělou dopravní dostupnost.

Snadná doprava z letovisek

Pokud Vás láká návštěva Burgasu, snadno se sem dostanete hromadnou dopravou. Vlakem se do Burgasu dostanete z řady velkých měst, autobusy obsluhují i menší letoviska, jako je například známý Nesebar nebo Slunečné pobřeží. Neměli bychom ale opomenout ale ani letiště Burgas, jež je důležitým bodem mezinárodní letecké dopravy.

V centru města nás zaujme kontrast architektury. Snoubí se zde historické budovy a uličky s moderním designem, do kterého ale bohužel zasáhnou i necitlivé domy z éry Sovětského svazu. Hlavním lákadlem města je slavný bulvár Alexandrovka, jež se táhne od autobusového nádraží s nádražím vlakovým až na sever města. Najdeme tady atraktivní obchody a muzea.

Muzea a pláže

Burgas láká i na zajímavé kostely (známý neobvyklý arménský kostel) nebo Čechy a Bulhary spojující kostel sv. Cyrila a Metoděje. Oblíbená jsou i muzea archeologie nebo městské muzeum.

Počasí je v Burgasu přes léto příznivé a především na severním okraji města najdeme pěkné a čisté pláže, jež nejsou znečištěny průmyslem. Bulhaři se rádi koupají i v nedalekém oblíbeném letovisku Černomorec.

Hotely:

Kam dál?